Kaya Düşmesi Koruma Ağı

Koruma ağları kaya ve taşların kara ve demir yollarına ve diğer yapıların üzerine düşmesini ve bu yapılara zarar vermesini engelleyen ağlardır. Ağlar yüksek galvaniz kaplı ve/veya PVC kaplı çift bükümlü altıgen çelik tel örgülerden mamüldür. Altıgen tel ağlar ASTMA641 ve EN10223-3’e uygundur. Altıgen tel örgüleri, kafes tel örgülerden ayıran en önemli özellik düğümlü olmalarından dolayı herhangi bir çözülme yaşanmamasıdır. Öyle ki ağlar bir kaç tel kopsa dahi bütünlüğünü korur. PVC kaplı uygulamalar agresif, korozif bölgelerdeki uygulamalarda için tavsiye edilmektedir. Bu durumda Galvanizleme işleminin yanısıra tel min.0.50mm’lik bir PVC tabaka ilekaplanmaktadır. PVC kaplamanın teknik özellikleri ilgili standartlara uygundur.

Ağır Galvanizli Tel
Gabion Sepetlerin imalinde kullanılan bütün teller ve bağ tellerinin kopma dayanımı 38-55kg/mm ’dir.

Tellerin kopma mukavemetleri ve telçapı toleransları BS102/80’e uygundur. Yukarıdaki değerler tel örülmeden öncekideğerlerdir. Toleranslar için Bkz.Tablo IV Tellerin kopma anındaki uzama miktarımin.%12dir, galvaniz kaplaması BS443/82 ve EN10244-2’ye uygundur.

Çelik Grid, Altıgen Ağ, Kaya Düşmesi Koruma, Tel Ağ, Koruma Ağı
Altıgen Tellerden imal edilen, Koruma ağları, Yarma şevlerinde, HES Santrallerinde, Karayollarında, Demiryollarında, şev yüzeyinde ve her türlü tesis çevresinde dökülen taşların oluşturabileceği zararı önleme amacıyla yapılmaktadır. Kaya Düşmesi Koruma Ağları çeşitli isimler ile bilinmektedir. Bunlar Çelik Grid, Şev Koruma Ağı, Altıgen Koruma Ağı, Sev Ağları, Şev Yüzeyi Tel Ağlar, Kaya ve Taş Düşmesi Önleme ağları.

Kıcıman Tel Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Blv. Tepe Prime İş Mr. A Blok Kat:12 No:73 Ankara/Türkiye - T: +90 (312) 212 96 35 - F: +90 (312) 212 96 36 - kiciman@kiciman.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. İnternet sitesi içerisindeki görseller, dökümanlar izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz. © 2013
Web Tasarım